W jaki sposób należy przechowywać kosmetyki?

jak-przechowywać-kosmetyki

Każdy kosmetyk, aby jak najdłużej utrzymać swoje niezwykłe właściwości, powinien być przechowywany w odpowiedni sposób. Nie każda kobieta o tym wie, ale niektóre kosmetyki powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej a niektóre w lodówce. Warto zatem dowiedzieć się, w jakim miejscu powinny być przechowywane konkretne produkty.

Które kosmetyki powinny być przechowywane w lodówce?

Lodówka jest idealnym miejsce do przechowywania w niej kremu pod oczy. Dlaczego? Z tego względu, iż schłodzony krem działa nie tylko rozbudzająco, ale redukuje opuchliznę wokół oczu, dzięki czemu stan skóry ulega znacznej i widocznej poprawie. Kosmetyki, które bezwzględnie powinny być przechowywane w lodówce to przede wszystkim naturalne produkty, które nie zawierają w swoim składzie żadnych konserwantów i dzięki niskiej temperaturze zachowują na dłużej swoje właściwości. Kolejnymi produktami, które dobrze znoszą niską temperaturę, są kosmetyki z aktywnymi składnikami takimi jak retinol, witamina C czy peptydy. Bardzo często na opakowaniach konkretnych produktów napisane jest, aby były przechowywane w lodówce, dlatego należy bardzo dokładnie czytać informacje zawarte na opakowaniach. Niewiele kobiet o tym wie, ale dobrze jest włożyć do zamrażalnika na kilkanaście minut konturówkę do oczu, dzięki czemu będzie ją łatwiej zatemperować.

Które kosmetyki powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej?

W temperaturze pokojowej powinny być przechowywane przede wszystkim kremy do twarzy, balsamy do ciała, a także produkty do makijażu. Warto wiedzieć, iż takie produkty jak tusze do rzęs, pudry oraz podkłady nie powinny być absolutnie przechowywane w łazience, ponieważ zarówno ciepło, jak i wilgoć sprawiają, iż dużo szybciej tracą swoją przydatność do użycia. Istnieją również takie kosmetyki, których pod żadnym pozorem nie powinno się przechowywać w lodówce, a są nimi wszystkie produkty na bazie wosku oraz oleju. Dlaczego? Z tego względu, iż pod wpływem chłodu zmieniają swoją konsystencję, przez co bardzo trudno aplikują się na skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *