Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w kosmetyczce?

jakie-kosmetyki-w-kosmetyczce

Każda kobieta, która lubi dbać o siebie, bardzo dobrze wie o tym, jak istotny dla wyglądu jest dobrze wykonany makijaż. Niestety w sklepach znajduje się tylko przeróżnych kolorowych kosmetyków, że nie jedna kobieta gubi się w tym natłoku. Warto zatem dowiedzieć się, które z dostępnych na rynku kosmetyków powinny absolutnie znaleźć się w damskiej kosmetyczce.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do makijażu?

Warto wiedzieć, iż nie jest ważna ilość a jakość. Można mieć niewielki zestaw kosmetyków, który w zupełności wystarczy. Jeśli kosmetyki będą dobrze dobrane, końcowy efekt makijażu z pewnością będzie znakomity. Kupując kosmetyki do makijażu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednie dobranie barw (chłodnych lub ciepłych). Aby dowiedzieć się, jakie barwy pasują do danej osoby, należy sprawdzić odcień jej skóry. Jeżeli jest porcelanowa, blada i z różowawym odcieniem to odpowiednie będą barwy chłodne (fiolety, pastele, brudne róże, szarości, srebro), natomiast w przypadku żółtawego odcienia najlepsze będą ciepłe barwy (czerwienie, brązy, żółcie, zielenie, złoto).

Które kosmetyki do makijażu powinny znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce?

1. Podkład.

Kupując podkład, należy kierować się zasadą, iż powinien być dobrany w taki sposób, aby jego kolor nie odróżniał się od koloru szyi. Posiadaczki cery tłustej lub mieszanej powinny wybierać podkłady o lekkiej konsystencji, natomiast kobiety, które mają cerę suchą lub normalną powinny kupować podkłady nawilżające, odżywcze lub rozświetlające.

2. Puder.

Służy do utrwalenia nałożonego wcześniej podkładu. Najlepiej, aby był w kolorze podkładu lub o ton jaśniejszy.

3. Tusz do rzęs.

Jest to produkt, który podkreśli piękno rzęs. Jeśli rzęsy są krótkie, to najlepszy będzie tusz wydłużający i zagęszczający, natomiast w przypadku długich rzęs najlepiej sprawdzić się pogrubiająco-zagęszczający.

4. Błyszczyk lub pomadka.

Pomalowane usta to znak każdej eleganckiej kobiety. Pomadka będzie idealna, jeśli zależy nam na trwałości makijażu. Błyszczyk natomiast dodaje makijażowi naturalności i lekkości jednak jest mniej trwały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *