Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

kosmetyki-dla-mężczyzny

Każdy mężczyzna chcąc wyglądać schludnie i elegancko powinien o siebie dbać. W związku z tym powinien zaopatrzyć w niezbędne kosmetyki, których w drogeriach jest coraz więcej i nie zawsze panowie wiedzą, który z nich będzie najodpowiedniejszy. Warto zatem zadbać o to, aby na półce w łazience znalazły się przynajmniej podstawowe męskie kosmetyki, które pomogą w prawidłowej pielęgnacji skóry.

Z których kosmetyków każdy mężczyzna powinien korzystać?

1. Żel, pianka i krem do twarzy.

Mężczyźni zazwyczaj myją twarz mydłem, jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, gdyż mydło ma odczyn zasadowy a skóra kwaśny, co niestety ze sobą koliduje. Z tego właśnie powodu mężczyźni do mycia twarzy powinni używać żelu lub piankę, które bardzo dokładnie usuwają ze skóry zanieczyszczenia, nie podrażniając jej przy tym. Po takim oczyszczaniu dobrze jest nałożyć odpowiedni krem, który nawilży i odżywi skórę.

2. Żel lub pianka do golenia.

Codzienne golenie zarostu naraża skórę na podrażnienia, dlatego ważne jest, aby żel lub pianka do golenia zawierały w swoim składzie np., aloes czy pantenol, które podziałają kojącą i nawilżą męską skórę. Należy jednak pamiętać o tym, że po goleniu dobrze jest zastosować odpowiedni balsam lub mleczko, które również łagodzą podrażnienia i odświeżają skórę.

3. Dezodorant.

Mężczyźni dużo bardziej niż kobiety pocą się, dlatego dobry dezodorant to absolutna podstawa. Jeśli jednak pocenie się jest dosyć intensywne, to aby zachować świeży wygląd, dobrze jest stosować antyperspiranty, które blokują aktywność gruczołów potowych i gwarantują świeżość przez kilkanaście godzin.

4. Preparaty walczące z wypadaniem włosów.

Głównym winowajcą wypadania włosów u mężczyzn jest testosteron, który sprawia, że mieszki włosowe zaczynają z wiekiem produkować słabe oraz cienkie włosy. Do przerzedzenia włosów najczęściej dochodzi nad czołem, na szczycie głowy oraz w okolicach skroni. Aby nieco załagodzić objawy, każdy mężczyzna zmagający się z tym problemem powinien stosować kosmetyki hamujące ten proces jak np. toniki czy fluidy do wcierania oraz szampony.

Jedno przemyślenie nt. „Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *