Jak dobrać kosmetyki do wieku?

jak-dobrać-kosmetyki-do-wieku

Każda kobieta niezależnie od wieku powinna w odpowiedni sposób dbać o skórę swojej twarzy, aby jak najdłużej zachowała młodość. Niestety pielęgnacja skóry jest bardzo pracochłonna i żeby uzyskać najlepsze efekty, należy poświęcić sporo czasu, jednak jest to konieczne, aby przez lata cieszyć się piękną skórą. Skóra kobiet w różnym wieku ma inne potrzeby dlatego warto wiedzieć, jakie kosmetyki będą najlepsze dla 20-latki, 30-latki oraz 40-latki.

Pielęgnacja cery w wieku 20 lat.

W tym wieku jest najlepszy moment, aby rozpocząć odpowiednią pielęgnację skóry, gdyż od tego będzie zależał jej wygląd w wieku dojrzałym. W tym wieku skóra zazwyczaj jest w dosyć dobrym stanie, chyba że ktoś męczy się jeszcze z trądzikiem lub skutkami jego niewłaściwego leczenia. Podstawowymi czynnościami w pielęgnacji skóry w tym wieku to przede wszystkim jej ochrona i nawilżanie. Warto zatem kupować kosmetyki, które w swoim składzie zawierają przede wszystkim witaminy, substancje odżywcze, kolagen oraz ceramidy. Bardzo ważna jest również pielęgnacja skóry wokół oczu, która jest bardzo wrażliwa oraz cienka. Każdego dnia powinno się stosować specjalne kremy zawierające witaminę A i E oraz wyciągi z olejków roślinnych, które zapobiegną pojawianiu się zmarszczek.

Pielęgnacja cery w wieku 30 lat.

Po 30 roku życia skóra robi się mniej elastyczna i pojawiają się na niej zmarszczki (na czole i wokół oczu) oraz rozszerzone naczynka. Kobiety w tym wieku powinny stosować kosmetyki nawilżające, które będą dostarczać skórze wilgoci oraz mieć zdolność do zatrzymania jej w skórze. Wskazane jest również stosowanie kremów z filtrami, odżywczych maseczek oraz peelingów.

Pielęgnacja cery w wieku 40 lat.

W wieku 40 lat skóra traci swoją jędrność i sprężystość, zaczyna przybywać coraz więcej zmarszczek oraz następuje zmiana struktury włókien kolagenowych i elastynowych. Aby nieco opóźnić te procesy, należy dostarczyć swojej skórze kosmetyków liftingujących oraz silnie regenerujących. Powinny one zawierać m.in. koenzym Q10, beta-karoten oraz witaminy A, C, E.

Jedno przemyślenie nt. „Jak dobrać kosmetyki do wieku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *