Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

kosmetyki-naturalne

Coraz większą popularnością na polskim rynku cieszą się kosmetyki naturalne, które zawierają w swoim składzie wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Kosmetyki zapychające półki w drogeriach, aby mogły na nich przeleżeć kilka miesięcy muszą niestety posiadać w swoim składzie konserwanty, które im to umożliwią. Natomiast produkty naturalne z reguły nie zawierają konserwantów, przez co mają bardzo krótki termin przydatności do użycia, jednak mają dużo lepszy wpływ na naszą skórę.

Których składników nie posiadają kosmetyki naturalne?

Takie produkty pozbawione są przede wszystkim parabenów, parafiny, wazeliny oraz lanoliny. Parabeny to uboczne produkty przetwarzania ropy naftowej i są dodawane do kosmetyków po to, aby nie rozwijały się w nich bakterie oraz grzyby. Bardzo często wywołują alergie oraz podrażnienia dlatego lepiej ich unikać. Parafina oraz wazelina to również pochodne ropy naftowej, które dodawane są m.in. do szminek. Natomiast lanolina to zwierzęcy tłuszcz powstający podczas czyszczenia owczej wełny, dlatego weganki powinny unikać produktów z tym składnikiem.

Które osoby powinny w szczególności używać kosmetyków naturalnych?

Takich produktów powinni używać przede wszystkim alergicy, ponieważ powodują one mniej podrażnień i bardzo rzadko wywołują podrażnienia skóry, za które zazwyczaj odpowiedzialne są konserwanty.

Jak rozpoznać prawdziwy kosmetyk zawierający naturalne składniki?

Niestety producenci bardzo często umieszczają na opakowaniach kosmetyków informację o tym, że ich produkt jest naturalny, jednak skład mówi coś zupełnie innego. Jeśli odnajdziemy w nim glikol propylenowy, parafinę, syntetyczne barwniki lub aromaty to należy takiego produktu unikać. Warto jednak zwracać uwagę na certyfikaty zamieszczone na opakowaniach, które potwierdzają to, że dany kosmetyk jest naturalny.

Jakie składniki zawierają naturalne kosmetyki?

W składzie takich kosmetyków najczęściej pojawiają się takie produkty jak oliwa z oliwek, zioła, herbata (najczęściej ekstrakt z zielonej lub białej herbaty) oraz algi.

2 przemyślenia nt. „Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

  1. Potwierdzam. Jest przepaść między kosmetykami z SLS czy SLES a kosmetykami naturalnymi. Ja korzystam z kosmetyków firmy BIONIGREE bo mają dobry skład i przy okazji nie są testowane na zwierzętach!

  2. ja od jakiegoś czasu stosuje tylko kosmetyki naturalne Whamisa, koreanska marka. Widze znaczna roznice w mojej skorze, jest delikatniejsza, bardziej gładka i znacznie zdrowsza i jasniejsza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *